Враховуючи той факт, що не за горами весна, хочеться розглянути дуже важливу тему, що стосується захисту шкіри від UF-випромінювання. Звичайно, свідомі представниці прекрасної статі розуміють необхідність захисту своєї шкіри протягом всього року. Але особливо ця тема актуальна навесні та влітку, коли сонячне проміння найбільш агресивне і не надати їй належного захисту — це справжній злочин!

Давайте спробуємо зрозуміти, чому стільки уваги приділяється саме цій категорії доглядової косметики. І з якої причини не можна нею нехтувати в жодному разі навіть тим, хто має від природи смагляву шкіру. Варто запам’ятати раз і назавжди: сонцезахисні креми, або СПФ, є не лише елементом краси та модним трендом, але й ефективним засобом захисту від шкідливих ультрафіолетових променів. Їх використання — необхідний етап догляду за шкірою для забезпечення її здоров'я та краси.

Ультрафіолетове (УФ) випромінювання може призвести до:

  • опіків;

  • передчасного старіння;

  • зміни структури клітин;

  • появи зморшок та фотостаріння;

  • пігментних плям;

  • розвитку меланоми (раку шкіри).

Якщо хтось з вас може подумати, що сонцезахисні креми вигадали маркетологи, щоб в черговий раз заробити на довірливих покупцях — це не так. Існує багато наукових досліджень, які експериментально доводять шкідливий вплив UF-випромінювання на шкіру. Його не можна помітити неозброєним оком, але наслідки перебування на сонці без жодного захисту можуть бути фатальними.

Для чого використовують сонцезахисні креми

Мабуть, багато хто з жінок або дівчат помічали, що якщо вийти вдень на прогулянку і перебувати деякий час на сонці, через кілька годин шкіра червоніє, в гіршому випадку навіть з’являється відчуття болю. У когось воно минає саме по собі, а в декого шкіра через певний час починає облазити, лущитися. І це лише зовнішні прояви сонячного опіку. Скоріше за все, таке траплялося з кожною з нас, чи не так? Мова йде про справжній сонячний опік. І це лише верхівка айсбергу. Процеси, які передували цьому і призвели до таких плачевних наслідків, відбуваються в епідермісі. І вони катастрофічні! 

Позитивний вплив сонцезахисної косметики полягає в наступних ефектах:

  • живлення та зволоження шкіри завдяки вмісту природних компонентів у складі (екстракти або олії персика, авокадо, алое та ін.);

  • запобігання фотостаріння — якщо УФ-промені постійно потрапляють на епідерміс, вони здатні змінювати структуру клітин, через втрату клітинного соку вони стають менш пружніми.

Отже, якщо бажаєте запобігти появі небажаних проявів сонячного випромінювання, не забувайте доглядати за шкірою обличчя правильно. Не варто нехтувати правилами безпеки, щоб потім не кусати лікті після виникнення пігментних плям або навіть опіків. Давайте навчимося продовжувати свою молодість. Тим паче, сьогодні для цього є досить широкий асортимент засобів від провідних виробників косметики. Наприклад, крем сонцезахисний Isntree Onion Newpair Sunscreen здатен наповнити шкіру вологою, дбайливо розгладити мікрорельєф, підживлює корисними речовинами. А на додачу він ще бореться з акне, адже збагачений екстрактом червоної цибулі Муан, що має заспокійливу дію. Тому підходить навіть для жирної шкіри. 

Види сонцезахисних кремів

Отже, щоб полегшити розуміння того, що вказано на упаковці для пересічних користувачів косметики, ми не будемо користуватися науковими термінами. Давайте на прикладах розберемо різновиди захисних фільтрів, які містяться в кремах. Існують дві основні категорії сонцезахисних засобів: на фізичних та хімічних фільтрах. В них різний принцип дії: 

  • фізичні фільтри виступають в ролі щита, відбивають УФ-промені від шкіри немов дзеркало; 

  • хімічні фільтри навпроти, поглинають УФ-промені і в подальшому здатні перевести їх в теплову енергію.

Зазвичай у складі фізичних фільтрів містяться Діоксид Титану та Оксид цинку, які є речовинами мінерального походження. Їм не потрібно проникати всередину шкіри - вони залишаються на поверхні і відбивають промені. Вважаються безпечнішими за інші, тому що їх добре переносять навіть ті, в кого чутлива шкіра, не викликають подразнення. Починають працювати одразу після нанесення. 

Є комбіновані засоби, які мають одночасно і фізичні, і хімічні фільтри нового покоління. Наприклад, Purito Daily Go-To Sunscreen. Він призначений для чутливої шкіри. 

Головне, що ви повинні розуміти щодо фізичних фільтрів: якщо вивчаєте склад крему і там значиться Діоксид титану, запам’ятайте, що він буде захищати також від променів В-типу (саме їх ми відчуваємо під час загоряння). Оксид цинку захищає від випромінювання. Вартий уваги з цієї серії крем для чутливої шкіри Isntree Hyaluronic Acid Natural Sun Cream. Засіб має легку текстуру, крім фізичних фільтрів збагачений освітлюючим ніацинамідом, заспокійливим пантенолом, зволожуючим гіалуронатом натрія та бетаїном. Має невеликий розгладжуючий ефект.

Хімічні фільтри поділяються на засоби старого та нового покоління, відповідно до їхнього способу взаємодії з ультрафіолетовим випромінюванням. Вони містять штучні органічні сполуки, мають багато компонентний склад, проникають в шкіру, поглинаючи сонячне проміння. Починають діяти через двадцять хвилин після потрапляння на шкіру.

Різниця між хімічними фільтрами старого і нового покоління в тому, що останні є більш фотостабільними і їх не потрібно оновлювати на протязі дня. Ще одна перевага — підходять для чутливої шкіри. Вони не залишають білого нальоту на поверхні, легкі та непомітні. Варто звернути увагу на гіпоалергенний корейський крем Purito Daily Soft Touch Sunscreen, який збагачений 5 видами керамідів для додаткового зволоження. Здатен захистити шкіру від ультрафіолетового випромінювання типів А та Б.

А от фільтри старого покоління потребують оновлення кожні дві-три години. Поступово виробники прибирають їх зі складу косметики. Вже давно від них відмовилися корейські компанії, а от у європейських та американських санскрінах вони ще іноді зустрічаються. То які ж фільтри кращі — фізичні чи хімічні? Це неоднозначне питання. У обох різновидів є як плюси, так і мінуси. Тому тут краще спиратися на свій тип шкіри. Можна трошки поекспериментувати та обрати потрібний засіб методом підбору. Також уважно читайте склад кремів, вивчайте їх додаткову дію (освітлення, тонування, матування, омолодження, позбавлення пігментних плям, звуження пір).

Кілька прикладів корейських сонцезахисних кремів з додатковими ефектами

Корейська косметика завоювала світ своєю інноваційністю та ефективністю, і сонцезахисні креми не є винятком. Вони відзначаються легкою текстурою, широким спектром захисту та додатковими корисними компонентами для шкіри. Давайте розглянемо кілька прикладів, на які варто звернути увагу:

  1. Сонцезахисний крем з пантенолом Manyo Factory Panthe-Calming Sun Cream — заспокійливий засіб для обличчя, що має у складі пантенол, на основі фізичних фільтрів. Здатний захистити шкіру від шкідливих УФ-променів різної довжини, одночасно заспокоює її та пом’якшує. На додачу регулює вироблення шкірного сала. Має у складі екстракти азіатської центели, білого чаю, алое, листя чайного дерева та пантенол.

  2. Сонцезахисний крем з пептидами Medi-Peel Active Silky Sun Cream — має потрійний шовковий комплекс і комплекс пептидів, завдяки наявності хімічних фільтрів отримав легку текстуру, робить шкіру гладенькою та шовковистою, виводить токсини і знімає подразнення. Гарантує подовжений захист від УФ-променів — до 10 годин.

  3. Ніжний сонцезахисний крем на основі екстракту рису та пробіотиків Beauty of joseon Relief Sun: rise + Probiotics — має висвітлюючу дію, укріплює захисний шар шкіри. Завдяки екстракту рису запускає процеси регенерації шкіри, пом’якшує дерму, гарантує зволожуючий та поживний ефект. Пробіотики сприяють відновленню мікробіома епідерміса. Ферментовані злаки легко потрапляють в глибокі шари шкіри і вировнюють її рельєф. До того ж забезпечується надійний захист від згубної дії променів сонця.

  4. Сонцезахисний веганський базовий крем Manyo Our Vegan Basic Daily Sun Cream — запобігає появі опіків, почервонінь, пігментації. Має у складі як фізичні, так і новітні безпечні фото стабільні хімічні фільтри. Не залишає білих розводів або жирного блиску. Гіпоалергенна формула. Створений корейськими виробниками з оглядом на екологічність. До складу входять рослинний колаген, екстракт броколі, зеленого чаю, ромашки, та гіалуронат натрію. 

  5. Сонцезахисний крем з тональною дією Manyo Foundation Free Sun Cream — має легкий ефект тонування для вирівнювання кольору, гарантує надійний захист шкіри від шкідливих сонячних променів, запобігає її передчасному старінню. Заснований на дії фізичних фільтрів, не пересушує шкіру та не обтяжує її через наночастинки у складі, що утворюють шар захисної плівки. 

Перед тим, як зробити вибір і прийняти рішення щодо купівлі сонцезахисного крему, уважно прочитайте його склад. Довіряйте лише перевіреним торговельним маркам. Корейські виробники косметики дуже уважно слідкують за виробничим процесом і ретельно підбирають склад кожної позиції крему, впроваджуючи новітні розробки та технології. Тому їх косметика так цінується у всьому світі.

Правила нанесення крему з СПФ на обличчя

Якщо хтось вважає, що достатньо зранку лише трішки засобу нанести на шкіру обличчя і можна спокійно почуватись до вечора, він сильно помиляється. Щоб досягти потрібного ефекту захисту, знадобиться не менш ніж 2 мг засобу на кожен сантиметр шкіри. Це приблизно ¼ чайна ложка на все обличчя. 

Важливо наносити сонцезахисний крем щонайменше за півгодини до виходу на сонце. Він повинен встигнути увібратися в шкіру, щоб не залишилася жирна плівка. Якщо збираєтеся на пляж, слід поновлювати його кожні дві години або після плавання. Наносити його потрібно щільно, але без перебільшень, щоб забезпечити належний захист. Головне — рівномірне розподілення і захист усіх відкритих ділянок шкіри, які контактують з сонцем. Обов’язково приділяйте увагу ділянкам навколо очей та губ.

Важливість щоденного використання, незалежно від пори року

Не слід забувати, що використання сонцезахисного крему є необхідним не лише в літній період, але і взимку, коли ультрафіолетове випромінювання також може бути шкідливим для шкіри. Навіть у похмуру погоду до 80% УФ-променів проникають крізь хмари. А коли лежить сніг, він здатний відбивати сонячні промені і підсилювати їх вплив. Тому важливо використовувати сонцезахисний крем щодня, незалежно від пори року. До того ж, взимку дуже важливо надати шкірі додаткове зволоження та корисні мікроелементи, які містяться в провідних розробках виробників сонцезахисної косметики. У кремі сонцезахисному з тональною дією Isntree Yam Root Milk Tone Up Sun Cream поєднані екстракт кореню ямсу та пантенол. Він здатний утримувати вологу та зміцнює шкіряний бар’єр. Має легкий тональный ефект.

Запам’ятайте раз і назавжди! Неприпустимо виходити з дому без належного захисту. А якщо ваше робоче місце знаходиться біля вікна, це теж погано. Ультрафіолет проникає крізь скло. Не нехтуйте елементарними правилами безпеки, якщо хочете зберегти свою красу. Для цього достатньо правильно підібрати сонцезахисний крем відповідно до типу шкіри та пори року з певним SPF-фільтром. Це можна зробити самостійно або звернутися до спеціаліста, який підкаже вам дійсно дієвий засіб з оглядом на конкретні особливості вашої шкіри.

Підбиваємо підсумки

Отже, якщо хочете якомога довше залишатися молодою та гарною, витрачати менше коштів на омолоджуючі процедури, захистити себе від шкідливого сонячного випромінювання, пам’ятайте про сонцезахисну косметику. Культура захисту шкіри від ультрафіолету — необхідна складова здорового способу життя. Використання сонцезахисних кремів різних типів і брендів разом з правильними звичками нанесення є ключем до збереження молодості та краси шкіри на тривалий час. Використовуйте сонцезахисний крем щодня, незалежно від пори року і буде вам щастя!